drevená dvojgaráž

Drevená garáž sa vyznačuje vysokou estetikou. Zároveň je to ekologická a udržateľná voľba. Niet divu, že dizajn drevených garáží je teraz veľmi populárny. Ako sa ukázalo, hodia sa nielen k budovám v škandinávskom štýle, ale aj k modernejším. Ako postaviť drevenú garáž a načo pamätať pri výbere projektu? Zistite odpovede na tieto a ďalšie otázky.

Drevená garáž – kedy sa oplatí?

Drevené garáže sa stali najnovším dizajnovým trendom, ktorý ovládol trh s nehnuteľnosťami . Krásne, funkčné a odolné, pridávajú hodnotu vášmu domovu aj po estetickej stránke. Projekty domov s drevenou garážou sa dajú prispôsobiť takmer každej stavbe, dá sa teda povedať, že sú aj všestranné. Okrem toho sa takáto voľba vyznačuje trvanlivosťou a pevnosťou. Drevené garáže sú objekty, ktoré budú slúžiť dlhé roky a zároveň zatraktívnia váš pozemok.

Záleží vám na harmónii vo vašej záhrade ?

Drevená garáž vám umožní dosiahnuť tento efekt. Ľahko ho zladíte k  rodinnému domu , záhradnému altánku alebo pergole . Celé to bude konzistentné a estetické a samotné drevo bude dokonale ladiť s prírodným štýlom. Viete si predstaviť krajšiu záhradu?

drevená garáž na auto
drevená garáž pre jedno auto

Drevená garáž – je potrebné stavebné povolenie?

Predtým, ako začnete na svojom pozemku stavať garáž, musíte si skontrolovať, aké formality je potrebné vybaviť. Nepovolená stavba  je trestaná a môže viesť až k búraciemu príkazu. Našťastie, drevená garáž sa dá postaviť aj bez povolenia . Dôležitý však bude jeho povrch.

Drevenú garáž do 25 m2 postavíte len na požiadanie . To znamená, že svoj stavebný zámer stačí nahlásiť na obecný alebo mestský úrad. V tomto prípade nie je potrebný súhlas. Ľahko nájdete prevedenia drevených garáží do 25 m2 , ktoré umožnia optimálne využitie priestoru.

Drevená garáž – aký projekt si vybrať?

Výber drevenej garážovej brány sa môže ukázať ako solídna a dlhodobá investícia, ktorá môže zlepšiť estetiku vášho domova a zvýšiť jeho hodnotu pri ďalšom predaji. Ktorý dizajn drevenej garáže si vyberiete, závisí od vašich potrieb a preferencií.

Základom je zodpovedať si otázku , či potrebujete garáž pre jedno alebo dve autá . Majte na pamäti, že situácia sa môže v budúcnosti zmeniť. Deti vyrastú a možno sa rozhodnú zaobstarať si aj vlastné auto. Rozšírenie garáže sa potom môže ukázať ako nemožné alebo drahé .

Dizajn drevenej garáže môže obsahovať aj ďalšie prvky . Koniec koncov, garáž často vykonáva veľa funkcií. Často je tu špajza alebo dokonca miesto pre domácich majstrov.

Drevená garáž s prístreškom pre auto

Drevená garáž s prístreškom pre auto je praktickou voľbou. Dodatočný zastrešený priestor sa určite dá využiť nielen na parkovanie auta. Je to tiež dobré miesto na grilovanie. Prístrešok na auto totiž  môže fungovať aj ako záhradný altánok . Stačí do nej umiestniť stôl a lavice.

Ďalším riešením je drevená garáž s drevárňou . Ak spaľujete drevo v piecke alebo na svojom pozemku často organizujete vatry, určite potrebujete miesto na uskladnenie dreva.

drevená garáž na auto s pristreškom
drevená garáž s prístreškom

Drevená dvojgaráž

Dizajn drevenej dvojgaráže môže mať rôzne podoby. Nedá sa uprieť, že práve v prípade väčších rodín ide o najčastejšie zvolené riešenie. Veľkou výhodou je možnosť parkovania oboch áut.

Zaujímavé je, že pre drevenú dvojgaráž sa rozhodujú aj ľudia, ktorí majú len jedno auto, prečo?

Garáž je zároveň úložným priestorom. Dodatočný priestor poskytne miesto na uloženie pneumatík auta a mnohých ďalších náležitostí, na ktoré doma nezostane miesto.

Drevená garáž s technickou miestnosťou

Prevažná väčšina garáží je spojená s hospodárskymi miestnosťami. Najčastejšie majú špajzu, kotolňu alebo práčovňu . Keďže drevená záhradná garáž poskytuje ďalší priestor, prečo ju nevyužiť?

Každý, kto v dome býva, dá určite za pravdu, že úložného priestoru nie je nikdy priveľa.

drevená garáž na auto
drevená dvojgaráž

Drevená garáž – aké by mala mať rozmery?

Rozmery garáže by mali byť prispôsobené možnostiam, ktoré daný pozemok poskytuje a potrebám jeho užívateľov . Drevená garáž 3 x 5 m je typická jednogaráž , ktorá nezabezpečí veľa miesta.

Oveľa častejšie si vodiči vyberajú drevenú garáž s rozmermi 5 x 6 m . Ak chcete ďalší priestor na využitie, oplatí sa zvoliť drevenú garáž s rozmermi 7 x 5 m alebo 6 x 6 m .

Drevená garáž – výhody a nevýhody

Nedá sa uprieť, že žiadny materiál ani povrch sa vzhľadu dreva nevyrovná. Drevo je síce drahšie, ale pôsobí nadčasovo, a preto sú  drevené garážové brány vždy žiadané.

Drevo je navyše materiál prírodného pôvodu. Môžete si tak byť istí, že stavbou drevených garážových brán v žiadnom prípade neškodíte životnému prostrediu . Takáto voľba však nie je bez nevýhod. Čo teda prevláda?

Drevená garáž – výhody/nevýhody

Výhoda: drevo je prírodný materiál, ktorý nezaťažuje životné prostredie nevýhoda: vysoká cena v porovnaní s inými materiálmi

Výhoda: vysoká odolnosť dreva nevýhoda: potreba údržby

Výhoda: estetický a prirodzený vzhľad  nevýhoda: komplikovaná montáž

Výhoda: vysoká tepelná izolácia              

Pridaj komentár