Drevené domčeky domy sú medzi slovenskou komunitou čoraz populárnejšie. Všetko to začalo pandémiou COVID, keď sa cestovanie stalo nemožným. Letné domčeky umožňovali oddych mimo tehlových stien. Celoročný mini domček nie je len ideálnym miestom na oddych. Prečo sa oplatí investovať do celoročnej chaty? Odpovedáme.

Celoročný dovolenkový dom – relax kdekoľvek

V prospech kúpy mini celoročného domčeka hovorí fakt, že ho možno umiestniť po celej krajine – dáva vám možnosť oddýchnuť si kdekoľvek. Takýto dom môže byť umiestnený na pozemku alebo vedľa domu.

Pokoj a ticho a kontakt s prírodou – to sú výhody celoročného bývania v mini drevenom domčeku. Komfort a pohodlie zabezpečuje nielen jeho atmosféra, ale aj jeho nezávislosť, ktorú domy svojim užívateľom dodávajú. Kúpa domu je vstupnou bránou k relaxu.

Drevené domčeky – ktorý si vybrať?

Pred výberom dreveného domčeku je potrebné zvážiť, aké sú naše potreby. Všetko jeho vybavenie závisí od toho. Je to dôležité, pretože existuje veľa modelov domov – s kuchyňou, kúpeľňou alebo mezanínom. Všetko závisí od vašich preferencií.

Okrem toho stojí za to zvážiť vzhľad interiéru – najmä preto, že existuje veľa nápadov / vízií pre jeho dizajn. Drevený domček môže sledovať najnovšie trendy a mať moderný dizajn, staromódnu dekoráciu alebo horskú atmosféru. Najdôležitejšie je, že by mal byť minimalistický, ekonomický v objektoch a vybraný pre svoje umiestnenie. Drevené domčeky sú v rôznych veľkostiach, takže musíte zvážiť, koľko ľudí ich bude využívať.

Dôležité v jej bezchybnom podaní sú doplnky a dekorácie. Mali by ladiť s celým dekorom vášho domova. Ich výber je individuálnou záležitosťou, pretože vždy sa nimi môžete zásobiť. Dôležité je cítiť sa v ňom čo najlepšie.

Ako vyzerá dispozícia dreveného mini domčeka?

Drevený domček má zvyčajne otvorenú dispozíciu kvôli svojej malej veľkosti. Rozdelenie domu na izby by výrazne zmenšilo jeho plochu. Súčasťou priestoru býva kuchynka a miestnosť určená na oddych. K tejto časti chatky prilieha terasa, ktorá je dennou zónou. Ak potrebujeme zväčšiť veľkosť dreveného domčeku na samostatné usporiadanie spálne, stojí za zváženie medziposchodie alebo využitie podkrovného priestoru.

Výhody mini dreveného domčeka

Vlastný mini drevený domček prináša mnoho výhod. Tu je niekoľko z nich:

Úspora energie

Vďaka svojej konštrukcii je drevený domček energeticky nenáročný. Drevené konštrukcie sa vyznačujú vysokou úsporou energie vďaka svojej izolačnej schopnosti. Vlastnosti tejto suroviny v chladnejších dňoch na chate zahrejú, v lete príjemne schladia.

Čas výstavby

Výstavba letnej chaty je veľmi rýchla a efektívna. Na trhu sú hotové malé domčeky. Toto riešenie je pohodlné pre ľudí, ktorí sa rozhodnú pre podobné investície. Drevené mini domčeky sú navrhnuté profesionálnymi architektmi tak, aby sa majiteľ nemusel starať o to, či domček spĺňa vhodné podmienky na výstavbu. Vyhnete sa tak zbytočným formalitám.

Ekologické

Drevený domček je šetrný k životnému prostrediu, pretože je úplne vyrobený z obnoviteľných materiálov. Vďaka tomu, že je vyrobený z dreva, jeho výroba zanecháva malú uhlíkovú stopu.

Neobmedzené možnosti použitia

Celoročné drevené domy sú veľmi funkčné. Ich priestor je možné využiť mnohými spôsobmi, v závislosti od potrieb. Na trhu je množstvo hotových projektov, ktoré dokonale demonštrujú multifunkčnosť budovy.

Ekonomické a lacné stavebné náklady

Celoročné drevené domčeky sú veľmi dobrou investíciou, keď chceme znížiť náklady. Drevo je lacná, ale dobrá surovina. Stavba drevenej chaty je lacnejšia ako murovaná, keďže proces výstavby je mnohonásobne kratší. V prípade domov Najlacnejšie altánky sú práce hotové do niekoľkých dní, vzhľadom na predchádzajúcu prípravu prvkov domu vo výrobnom závode. Navyše drevený domček nie je nákladný na údržbu kvôli nízkej spotrebe energie.

Možnosť výberu SMART riešení

Dômyselné využitie priestoru je veľmi dôležité – najmä ak ide o celoročné domy. Aby ste ušetrili čo najviac miesta, oplatí sa zvoliť SMART riešenia . Alternatívou kuchyne môže byť kuchynský kút. Namiesto radiátorov je možné inštalovať elektrické ohrievače. Takáto taktika sa môže ukázať ako pohodlnejšia a čo je najdôležitejšie – poskytne čo najviac priestoru na použitie.

Úžasná, nezabudnuteľná atmosféra

Drevené domčeky sú veľmi útulné a ich atmosféra je neopísateľná . Vďaka svojej jednoduchosti sú veľmi pohodlné. To, čo ich robí výnimočnými, je schopnosť nadviazať kontakt s prírodou. Je jeden dôvod, prečo sú celoročné chaty ideálnymi miestami na oddych. Dom je možné umiestniť kdekoľvek – na pozemku alebo na špeciálne zakúpenom mieste.

Investícia, ktorá sa vráti po mnohých rokoch

Drevené mini domčeky je možné využiť nielen pre vlastnú potrebu. Takéto budovy sú skvelým nápadom na podnikanie, ktoré sa oplatí. Mnoho ľudí hľadá dovolenkové domy na prenájom, aby si mohli naplno užiť pokoj vo svojom voľnom čase. Keď nie je obývaný, môžete ho dať do prenájmu, aby ste potešili tých, ktorí si nemôžu dovoliť kúpiť svoj vlastný drevený domček. Na rozdiel od tradičných hotelov je možné tieto typy domov využívať nezávisle od epidemických obmedzení.

Aká je cena mini dreveného domčeka?

Cena takejto chatky závisí od jej vlastností. Najlacnejsie-altanky.sk ponúka drevené rekreačné domčeky za prijateľnú cenu. Je adekvátna kvalite a náklady začínajú od tisíce eur.Domy sú vďaka dodatočným montážam vhodné na celoročné bývanie, čo je veľkým komfortom pre ľudí, ktorí plánujú dlhšie cesty alebo dbajú na čo najvyšší komfort užívania. Ďalšou výhodou je, že Najlacnejšie altánky vyrábajú svoje domy po celom Slovensku.

FAQ:

Pre koho je mini drevený domček vhodný?
Drevený domček je vhodný pre každého. Pre ľudí, ktorí chcú mať svoj útulný kútik na oddych a pre tých, ktorí chcú tráviť voľný čas v prírode. Chatka je vhodná na rodinné výlety alebo výlety s priateľmi či partnerom. Nájdu sa v nej aj introverti, ktorí radi trávia čas osamote.

Prečo sa oplatí zvoliť mini drevený domčeky?
Chatka má množstvo funkcií, ktoré uspokoja priaznivcov oddychu medzi lesmi a stromami. Budova je ekologická, náklady na jej údržbu sú nízke a jej vzhľad je možné prispôsobiť našim preferenciám vďaka jej všestrannosti. Môžete si ho prispôsobiť svojim individuálnym potrebám – fungovaním aj vzhľadom.

Koľko stojí chatka?
Jeho cena závisí od veľkosti. Náklady na mini drevený domček na celý rok začínajú od tisíce eur. Vďaka hospodárnosti rekreačného zariadenia je finančne rentabilné, pretože vynaložené peniaze sa môžu vrátiť – najmä ak uvažujeme o prenájme.

Pridaj komentár