drevený domček na náradie

Domček na náradie nie je prvá vec, ktorej venujeme pozornosť medzi záhradnými výrobkami. Ak si chceme zariadiť domáci priestor, náš zrak sa okamžite upriami na vkusné drevené záhradné altánky , drevené pergoly ale aj na nádherné terasy. Je tu však niečo, čo priťahuje pozornosť svojím mnohorakým využitím a tým, ako očarujúco zapadá do krajiny. Ide o drevený domček na náradie.

drevený domček

Na čo slúži drevený domček na náradie?

Začnime tou praktickejšou stránkou –  dreveným domčekom na náradie je miesto, kde v ktoromkoľvek ročnom období skladujeme najpotrebnejšie veci v záhradníctve. Môže ísť o opravárenské náradie, klincovačky, kosačku, vedrá, záhradné hadice, postrekovače a podobne. V zime sa v takomto úkryte môže nachádzať záhradný nábytok, ktorý mimo sezóny nevyužívame.

V lete, keď je veľká časť uskladnených vecí využívaná, môže drevený domček na náradie po predchádzajúcej príprave slúžiť ako ihrisko pre deti. Lepší “základ” – miniatúru, v ktorej sa dá hrať v obchode alebo v dome, si ani nemožno predstaviť. Garantujeme, že drevené domčeky sa môžu stať rovnako priateľskými k deťom ako drevené hojdačky alebo domčeky na strome.

drevený domček na náradie

Kde domček postaviť?

Zvoľme radšej usporiadanie prvkov prírodného dreva do priestoru blízko seba. Ak máme dreváreň alebo sú prvky našej fasády drevené, dom je možné umiestniť do ich blízkosti. Je dobré, ak je v blízkosti prívodu vody a stola, na ktorom vykonávame obľúbené činnosti. Potom nebudeme musieť všetko prenášať na veľké vzdialenosti. Kôlňu na náradie neodporúčame postaviť vedľa altánku. Je to miesto, kde vítame hostí a trávime príjemné chvíle – skúsme tento kút rozvinúť vegetáciou. Ak chceme na jednom mieste sústrediť čo najestetickejšie prvky, mali by sme s altánkom skombinovať drevené chodníky, pergoly a rady s nádhernými viničmi, ale aj jazierka s drevenými mostíkmi.

Drevený domček na náradie, bez ohľadu na jeho umiestnenie, musí byť riadne impregnovaný. V našej klíme je drevo vystavené meniacim sa poveternostným podmienkam a škodcom, ktorí sa ním živia. Pri nákupe drevených záhradných produktov v predajniach máme záruku dlhoročnej kvality. Môže za to proces tlakovej impregnácie, ktorá chráni drevo na dobu približne jedného desaťročia. Nezabúdajte však, že trenie a slnečné žiarenie časom ovplyvňuje vzhľad nášho dreveného domu. Potom musíte drevo pravidelne lakovať a impregnovať sami.

drevený záhradný domček
drevený záhradný domček na náradie

Pridaj komentár