Domčeky v záhrade majú praktické funkcie, no zároveň sú atraktívnym aranžérskym prvkom. Vďaka veľkému výberu ponúk na záhradkárskom trhu si môžete vybrať model, ktorý bude vyhovovať konkrétnemu štýlu vašej záhradnej úpravy. Domčeky sa podľa použitia umiestňujú do záhrady v úžitkovej, rekreačnej časti a ako prvky detských ihrísk. Záhradný domček môže zakryť aj nevzhľadnú stenu alebo menej estetický fragment susedného pozemku.

Päť možných využití záhradného domčeka

  1. Ihrisko pre deti

Aj malý záhradný domček poslúži ako „základňa“ pre deti. Toto je miesto, kde deti vyvíjajú skvelé projekty na záchranu sveta. Môžu sa hrať aj „doma“. Dom zároveň umožňuje pobyt vonku aj v menej priaznivom počasí. Dajú sa do ňho uložiť záhradné hračky, vďaka ktorým sa bude na pozemku lepšie udržiavať poriadok. Dom, ktorý slúži takýmto účelom, by mal byť predovšetkým svetlý. Veľký počet okien (alebo veľkých okien) je nutnosťou. Domčeky so širokou verandou, zábradlím a prístupom po schodoch oceňujú deti.

2. Záhradný domček ako domček na náradie

Záhradný domček sa často používa ako nástroj na využitie. Dá sa kúpiť práve z tohto dôvodu, alebo sa dá prispôsobiť, keď deti vyrastú a prestanú ho používať. Aj malý predmet (napr. 120x150cm) bude vhodný na uloženie základného náradia ako sú rýle, vidly, hrable, rôzne. Vo väčších domčekoch na náradie je možné uskladniť aj vybavenie, napríklad kosačku a motorovú pílu. V tomto prípade sa z bezpečnostných dôvodov odporúča zvoliť miestnosti na náradie s dverami, ktoré je možné uzamknúť. Obľúbené domčeky na náradie sa podobajú na garáže ale sú vizuálne oveľa atraktívnejšie. Nedeformujú záhradu – sú v tomto smere neutrálne alebo sa dajú použiť aj ako dekorácia. V dome, ktorý slúži ako miestnosť na náradie, stojí za to nainštalovať police a háčiky.

3. Záhradný domček ako sklad nábytku

Záhradný nábytok sa v záhrade a na balkóne používa len počas sezóny. Pred príchodom zimy ho treba zakryť a najlepšie premiestniť pod strechu. Tým sa zníži kontakt s vlhkosťou, teplotné extrémy a veľké teplotné rozdiely počas dňa a noci. To platí najmä pre drevený nábytok. Najčastejšie sú uložené v prístavbách, v drevenej garáži alebo pod prístreškom. Ak to nie je možné, potom je dobrou možnosťou aj presun do záhradného domčeka.

záhradný domček Adam

4. Párty a oddychový záhradný domček namiesto altánku

Dobre vybavený, veľký záhradný domček so širokou verandou možno do určitej miery využiť ako drevený altánok. Je pravda, že väčšie podujatie v nej nebude možné zorganizovať, ale dá sa úspešne využiť ako miestnosť na stretnutie. Môžete ho vybaviť pohovkou alebo kreslom – potom to bude skvelé miesto na odpočinok. Pri chate je možné grilovať. Moderné a rozsiahle chaty sa niekedy na leto využívajú ako dielne a pohodlné pracoviská.

5. Záhradný domček ako miestnosť na bicykle

Záhradný domček je dobrým miestom na uskladnenie bicyklov (pokiaľ je samozrejme riadne zabezpečený proti vlámaniu). Túto možnosť sa oplatí využiť, keď je v drevenej garáži a prístavbe málo miesta .

záhradný domček Alva

Pridaj komentár