Grilovacie chatky sa v poslednej dobe stali trendom kvôli oživeniu vonkajších grilov. Grilovacia chata je potenciálne finančne náročná a nemalá investícia. Je to však úplne skvelý spôsob, ako investovať svoje peniaze. Navyše existujú možnosti, vďaka ktorým bude vaša investícia bezproblémová a zároveň lukratívna. Poloha je dôležitým faktorom pri budovaní chatky na grilovanie . Záhrada je nepochybne najlepším miestom na umiestnenie vašej chatky na grilovanie, ale kde presne v záhrade?

grilovacia chata

Umiestnenie chatiek na grilovanie a ďalšie najlepšie tipy

Každá budova, najmä chata na grilovanie, vždy začína dobrým pevným základom. Preto je nevyhnutné vybrať základňu pre vašu chatku na grilovanie, ktorá jej pomôže vydržať živly a iné ovplyvňujúce faktory.

Výber najlepšieho miesta si vyžaduje zdravý rozum.

Vyberte si miesto, ktoré nie je náchylné na záplavy a eróziu pôdy alebo iné prírodné katastrofy, ktoré by vážne ovplyvnili základy grilovacích chatiek. Berte na vedomie, že máte do činenia s drevenou konštrukciou, ktorá môže byť náchylná na hnitie a iné podobné veci. Drevené povrchy by mali byť chránené pred kontaktom s vodou alebo usadzovaním vody. Mala by byť vyššia ako zem, aby bola chránená pred prírodnými živlami. Existujú aj grilovacie chatky, ktoré majú betónové základy alebo základy, ktoré sú odolnejšie ako drevené konštrukcie.

grilovacia chata

Poloha a povolenie na grilovanie

Jednou z najdôležitejších vecí, ktoré potrebujete vedieť o stavbe grilovacích chatiek, je plánovanie a stavebné povolenie.

Tu sú niektoré z vecí, ktoré si musíte zapamätať o chatkách na grilovanie, miestach a ich spojení so získaním plánovacieho a stavebného povolenia:

    *   Plánovacie a stavebné povolenie nie je potrebné, ak sa grilovacia chatka nachádza v zadnej časti vášho pozemku . Ak je však stavba v strednej alebo prednej časti záhrady alebo pozemku, kde je s najväčšou pravdepodobnosťou viditeľná, považuje sa za povolenú výstavbu.

   * Grilovacie chatky, ktoré sú menšie ako 3 metre na výšku a do veľkosti 25m2 nevyžadujú stavebné alebo plánovacie povolenie. 

  * Postavte chatku na grilovanie na mieste, ktoré sa nepovažuje za chránenú oblasť.

    * Grilovacie chatky, ktoré nie sú súčasťou domu,t.j nebudú sučasťou už stojaceho domu alebo inej budovy so súpisným číslom si vyžadujú stavebné povolenie.

 

Urobiť si sám grilovaciu chatu vs. objednať si dodávateľa?

Grilovacie chatky majú rovnaký dizajn a konštrukčný koncept ako akékoľvek drevené konštrukcie ako napríklad obytný zrub.  Napriek tomu, ak nemáte žiadne základné znalosti a zručnosti v oblasti spracovania dreva a konštrukcie, je najlepšie nechať túto úlohu na profesionálov.

Odborníci majú napríklad zručnosti, skúsenosti a nástroje na to, aby túto prácu vykonali. Môžete získať pozoruhodnú grilovaciu chatu bez toho, aby ste čo i len pohli prstom. Okrem toho si môžete vybrať zo širokej škály chát na mieru, ktoré vyhovujú vašim potrebám a preferenciám pri grilovaní vonku.

Ďalšie faktory, ktoré je potrebné zvážiť pri grilovacích chatkách

Okrem najlepšieho umiestnenia chaty na grilovanie potrebuje vaša drevená konštrukcia aj ďalšie dôležité faktory, ako je kvalita dreva, strešná krytina, okná, dvere a všetky materiály. Bez týchto dôležitých prvkov bude vaša grilovacia chata len stratou času, energie a peňazí. Grilovacia chatka sú investícia, ktorá by mohla zvýšiť príťažlivosť, efektivitu a trhovú hodnotu vášho majetku. Preto to musíte urobiť správne, pretože je to tiež jeden z najdrahších projektov, aké by ste kedy urobili.

Grilovacie chatky sú v súčasnosti obľúbené kvôli mnohým výhodám, ktoré ponúkajú. Ide o pozoruhodné vylepšenia nehnuteľností, ktoré vám poskytnú ideálne miesto na zábavu hostí doma a zároveň si užijete skvelé vonkajšie varenie.

Pridaj komentár